PORTALE
profesjonalizm i doświadczenie

● Profesjonalizm i doświadczenie to fundament pracy web developera, a więc informatyka, który tworzy strony www / portale – dlatego niepowtarzalne, gdyż nie będące powielanymi szablonami nawet wtedy, gdy ich konstrukcja oparta jest na WordPressie. Albowiem dla doświadczonego web developera WordPress jest tylko „frameworkiem” (platformą, szkieletem), na którym tworząc aplikacje może on robić dowolne „cuda”. Oczywiście zależne od inwancji web developera oraz jego umiejętności. Trzeba jednak wiedzieć, że tworzenie i wdrożenie strony www lub portalu wymaga pracy web designera, czyli najkrócej określając: projektanta. Zatem jest najlepiej, gdy pracę powierza się frontend developerowi, czyli osobie posiadającej umiejetność z zakresu backendu, jak i frontendu, czyli stworzenia strony internetowej i/lub portalu od A do Z

AUTONOMIA
hosting i domena internetowa

●Co to jest hosting? Mianem hostingu określamy zarówno czynność serwera polegającą na udostępnieniu użytkownikowi określonej przestrzeni z pomocą której, jego zasoby – te które chce, aby były dostępne dla innych użytkowników Internetu – są hostowane, czyli udostępniane w sieci. Natomiast domena, jest to adres wiodący do zasobów portalu internetowego położonych na serwerze. Stąd  też wybór usług hostingowych powinien być oparty na rzeczywistych potrzebach obejmujących m.in. transfer, ilość kont e-mail, ilość baz danych, ilość subdomen. Natomiast domena powinna być adresem możliwie najbardziej kojarzącym się z właścicielem strony www lub portalu. Zarazem nazwą bardzo prostą i krótką, nie tylko łatwą do zapamiętania, lecz także przyjazną dla dodania przedrostka, czyli utworzenia na niej subdomeny, gdy taka będzie, podyktowana potrzebą decyzja.

POCZTA ELEKTRONICZNA
spersonalizowany adres e‑mail

● Korzystanie z poczty elektronicznej to zjawisko obecnie bardzo powszechne. Tak dalece rozwinięte, że bez adresu e-mail trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w otaczającej nas rzeczywistości. Najczęściej skonfigurowany na ogólnodostępnym portalu (np. gmail.com). W żadnym stopniu nie zapewniającym bezpieczeństwa ipoufności przesyłanych pocztą elektroniczną wiadomości. Stąd też – zwłaszcza, gdy posiadanie spersonalizowanych adresów służbowych stało się regułą – można jedynie postawić pytanie: dlaczego tego typu adresów nie posiadają  księża. Co jednak nie wprawia nikogo w zdumienie, kto wie, że nawet parafie nie posiadają adresów mailowych utworzonych na własnych domenach. Co należy uznać za błąd, bardzo  groźny w skutkach wówczas, gdy jedynym jest adres e-mailowy ogólnodostępny, nie gwarantujący tajemnicy korespondencji.

SUBDOMENA
„dodatek” domeny głównej

INTERNET
• definicje i określenia
+

● Subdomena, to słowo – przedrostek oddzielony kropką od domeny głównej. A dokładnie nowy adres – najczęściej zawężonego tematycznie – portalu. Służącego wyodrębieniu tego, co chce się wyłączyć z portalu głównego i najczęściej po to, aby zwrócić uwagę na istnienie np. w parafii grupy duszpasterskiej. Poświęcając jej działalności odrębną stronę www. Co ważne, gdyz istnieje na już opłaconych hostingu i domenie, nie generujących dodatkowych kosztów. Oczywiście poza ceną wybranego hostingu, na którym jest możliwość utworzenie kilku baz danych i „podpięcie” wielu domen. Dlatego np. w parafii skupiającej prężnie działające grupy duszpasterskie, czyli przewidując ewentualności tworzenia stron www tym grupom dedykowanych, przy zakupie usług hostingowych należy zwrócić uwagę na ich zakres (możliwości).

ABONAMENT
niekoniecznie trafny wybór

● Korzystając z dowolnej wyszukiwarki internetowej, po wpisaniu w nią frazy „strony www / portale parafialne” nie trudno dostrzec, jak bardzo duża jest oferta ich twórców. Oczywiście, każdy z nich jest najlepszy – nawet wtedy, gdy bezzasadnie krytykuje konkurencją. Czego nawet nie wypada robić, zwykle proponując to samo, a jedynie w innym „opakowaniu”. Szczególnie, że z reguły ofertą są lepsze lub gorsze, ale zazwyczaj powielane szablony.

Dokładnie taka sama zasada dotyczy abonamentu, a właściwie abonamentów.  Na zbliżonych warunkach, z zasady propozycją są pakiety udostępniane na ściśle określony okres. Mimo iż pozornie za dobrą, to jednak nie zawsze przyjazną opłatę. Co przy oczywistej konieczności utrzymania ciągłości istnienia portalu (strony www) skutkuje potrzebą wielokrotnej zapłaty. Czego efektem są znacznie wyższe koszty od tych, które ponosi się jednorazowo, tworząc własny portal. Dzięki czemu corocznie jedynie się reguluje opłatę za domenę i hosting. Podczas, gdy już po roku może zamortyzować się inwestycja, czyli zbudowanie strony www własnej. A wówczas tylko ewentualna modyfikacja (rozbudowa) portalu będzie kolejnym wydatkiem.

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu PREMIUM

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu SUPER

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu STANDARD

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu BASIC

[contact-form-7 404 "Not Found"]