PROFESJONALISTA
czyli kto?

● Zgodnie ze słownikową definicją profesjonalista to ktoś, kto nie hobbystycznie i mając duże umiejętności w jakiejś dziedzinie, lecz niekoniecznie zawodowo, doskonale wykonuje swoją pracę. To znaczy tak, że trudno sobie wyobrazić, żeby mogło być lepiej, a jesteśmy w stanie wykonać profesjonalnie każde zlecenie.

WAWARES
wiedza i doświadczenie

● WAWARES to oni, dwaj dojrzali, uczciwi i odpowiedzialni mężczyźni: informatyk i redaktor. Pomimo wiedzy i doświadczenia skromni, ale zarazem znający wartość tego, co robią. Stąd też będąc świadomi swojego profesjonalizmu doskonale wiedzą, iż żadne wyzwanie nie stanowi dla nich problemu. Powszechnie znane jest przekonanie, że dowodem zawodowstwa i znajomości wyuczonego fachu jest dyplom ukończenia studiów wyższych. Jednak ten osąd wydaje się niezbyt trafny. Ponieważ, jak mówi stare porzekadło: „Praktyka czyni mistrza”. Chociażby z tego powodu trzeba uznać, iż wiedza może podpowiadać; jednak nabyciu poczucia profesjonalizmu służy praktyka. Natomiast zgubna jest rutyna. Szczególnie wtedy, gdy to są złe nawyki. Podstawowym problemem w przypadku rutynowej pracy jest to, że najczęściej zaprzestaje się zwracać uwagę na poprawność wykonywanych obowiązków a działając według utartych wzorców traci się motywację, aby zrobić coś lepiej i/lub przynajmniej inaczej. Co w ogóle jest nieprofesjonalne. Zwłaszcza, że nawet robiąc „to samo” każde kolejne „to” można zrobić inaczej. Czego z kolei nie można i nie należy utożsamiać z kreatywnością. Ponieważ tworzenie czegoś nowego bądź oryginalnego ma niewiele wspólnego np. z przekazem tych samych treści, lecz w formach dostosowanych. Co nie raz i nie dwa polega na „myśleniu w biegu”, aby robić profesjonalnie to, czego odbiorcami nie będą profesjonaliści.

SAMOOCENA
zawyżona czy zaniżona?

● Ogólnie wysoka samoocena wiąże się przede wszystkim z poczuciem, że jest się osobą kompetentną. Zaniżona samoocena to z kolei osłabione poczucie własnej wartości. Nasza samoocena jest przede wszystkim stabilna i dalece adekwatna, gdyż nie przecenimy swoich zdolności a jednak wiemy, co potrafimy robić i zrobić. Potrafimy przede wszystkich słuchać i w tego efekcie zrobić to, czego od nas się oczekuje. W skutek tego współdziałający z nami w tworzeniu ich, zatem a nie naszego portalu www wiedzą co, a my wiemy dlaczego i jak.

+

 

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu PREMIUM

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu SUPER

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu STANDARD

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu BASIC

[contact-form-7 404 "Not Found"]