PORTALE I STRONY INTERNETOWE
co warto i należy wiedzieć

● Poznanie definicji i określeń związanych z Internetem bardzo ułatwia podjęcie właściwych decyzji, istotnych przed stworzeniem strony www a zwłaszcza portalu internetowego. Aby one nie tylko spełniały wszystkie oczekiwania właściciela, lecz również były przyjazne dla ich użytkowników. Zwłaszcza, gdy to, co należy uwzględnić powinno być wzajemnie spójne, gdyż będzie od siebie zależne. Co znaczy, że „ciężar” zamieszczonych na serwerze plików powinnien uwzględniać rodzaju łączy internetowych z których korzystają potencjalini adresaci tworzonego przekazu. Albowie, gdy suma wielkości pobiernaych plików będzie znacząco wpływała na spowolnienie otwierania portalu lub całkowicie to uniemożliwiała, wtedy portal (strona www) będzie nieużyteczny dla użytkowników „gorszych” łączy internetowych, w związku z czym zmniejszy się jego oglądalność.

Strona internetowa • to pojedynczy zbiór treści i obrazów, dostępny w Internecie; kilka stron tworzy tzw. witrynę internetową, lecz niekoniecznie portal.

Portal internetowy (serwis informacyjny) • to zbiór  zazwyczaj bardzo wielu i różnorodnych tematycznie – posiadających rozbudowane funkcje – stron www.

DOMENA • to wyróżniająca właściciela portalu adres, który kieruje na wybraną – wyszukiwaną w Internecie)- stronę internetową.

Wortal internetowy • to inaczej nazwany portal na na którym zamieszczane treści dotyczą tylko jednego tematu lub wybranych zagadnień z jednego zakresu.

SUBDOMENA • to adres internetowy utworzony w ramach istniejącej już domeny głównej. pojawia się przed domeną główną (po lewej stronie), będąc oddzielona od niej kropką. Subdomena działaa jak odrębne adresy, utworzony po to, aby – z głównego portalu na który kieruje domena – można wyodrębnić  pewne grupy tematyczne, tworząc dla nich całkowicie samodzielne portale. Dedykowane zagadnieniom na które, co najmniej warto zwrócić szczególną uwagę.

Hosting • to wynajmowane od dystrybutora usług internetowych (hostingowych) miejsce na serwerze w celu umieszczenia na nim zasobów stron www.

Prędkość transferu (przepływność) • to wyrażana w bitach na sekundę, ilość informacji transmitowana w jednostce czasu przez dane łącze internetowe.

PRZEPUSTOWOŚĆ / POJEMNOŚĆ KANAŁU  • jest to maksymalna szybkość transmisji danych jaką zapewnia łącze. Dzielimy ją na prędkość pobierania (ang. download) i prędkość wysyłania (ang. upload). Zwykłe standardowe stałe łącze w domu osiąga ok. 150-300 Mb/s. Internet LTE osiąga maksymalną przepustowość jedynie do około. 100 Mb/s. Natomiast w przypadku łącza FTTH, czyli światłowodu te wartości sięgają z reguły 1000 Mb/s 

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu PREMIUM

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu SUPER

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu STANDARD

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamówienie pakietu BASIC

[contact-form-7 404 "Not Found"]